Sunday , April 22 2018

Elbasani

Elbasani Plus.  Lajmet më të fundit. Në këtë kategori do të përcjellim lajmet, intervistat dhe dokumentarët e realizuar prej stafit tonë.

Motoja jonë është besimi: ne jemi te pavarur, te paanshëm dhe të ndershëm, pasi në qendër te gjithçkaje që ne bëjmë qëndron publiku dhe vetëm interesat e tij.

Infromacione nga Bashkia Elbasan, Prefektura, Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan, Këshilli i Qarkut Elbasan , Gjykata Elbasan, Ekipi i Futbollit Elbasan, Ekipet zinxhirë të futbollit, Ekipi i Volejbollit, Ekipi i Basketbollit.

Për çdo sugjerim apo informacion të vlefshëm që ju mendoni se është i përshtatshëm për opinionin publik ju lutemi të na e dërgoni në adresën: info@elbasaniplus.com.

Gjithashtu bizneset që duan të reklamojnë aktivitetin e tyre në faqen tonë janë të lutur të kontaktojnë në adresën: reklamo@elbasaniplus.com

Dekonspiruan operacionet në Elbasan, Prokuroria nis hetimet pas kallëzimit të Xhafajt

Prokuroria e Tiranës nis hetimet pas kallëzimit të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafa. Kallëzimi i Xhafës për dekonspirim operacionesh nga Prokuroria e Krimeve të Rënda dhe Prokuroria e Elbasanit. Kallëzimi i Xhafës u bë edhe ndaj gjyqtarëve e oficerë të SHÇBA-s. Sipas kallëzimit te ministrit Xhafaj këto dekonspirime kane ndikuar dhe në …

Lexo më shumë »

SEJDINI: NUK TOLEROJ ASNJË KOMPANI QË NDOT MJEDISIN

Këshilli Bashkiak i Elbasanit ka diskutuar në lidhje me inspektimin që një grup i përbashkët i Ministrisë së Mjedisit dhe Ministrisë së Energjetikës, në bashkëpunim me Bashkinë e Elbasanit kanë ngritur për të parë gjendjen aktuale të ndotjes në ish kombinatin Metalurgjik. Duke ju përgjigjur interesimit të këshillarëve mbi këtë …

Lexo më shumë »

Elbasan/Kapet në kohë rekord autori i vrasjes me sopatë

Policia arreston në kohë reale autorin e ngjarjes së ndodhur në fshatin Zdrajç Në vijim të informacionit të dhënë për ngjarjen e ndodhur në fshatin Zdrajç Librazhd, specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit, në Komisariatin e Policisë Librazhd, në bashkëpunim me Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve të …

Lexo më shumë »