Wednesday , December 13 2017

Shqipëria

Lajmi i fundit nga Shqiperia, (Tirana, Durresi, Fieri, Shkodra, Vlora, Saranda, Korca, Berat, Lezha, Kukesi, Diber, Gjirokaster, Permet, Tepelene, Prrenjas, Erseke, Devoll, Kapshtice, Puke, Malesi e Madhe, Mat, Kucove, Kavaje, Lushnje, Mallakaster, Kolonje dhe  cdo qytet apo fshat tjeter ku nje ngjarje ndodh )   do ti gjeni  kete rubrike. Inforacione të  sakta.

ElbasaniPlus është portali më i klikuar i Qarkut të Elbasanit. Në këtë portal trajtohen dhe përcillen çdo ditë për lexuesin lajmet më të fundit nga ky qark. Stafi i kualifikuar dhe puna e palodhur e tij bëri të mundur që ky portal të jetë tashmë një pikë referimi për të gjithë qytetarët që banojnë apo kanë interes rreth zhvillimeve të fundit që ndodhin në këtë qark.
ElbasaniPlus nuk ofron vetëm lajme nga Qarku i Elbasanit por edhe nga e gjithë Shqipëria. Gjithashtu në këtë portal mund të gjeni edhe rubrikat e tjera, të cilat janë mjaft informuese për çdokënd. 

December, 2017

 • 11 December

  Humbi jetën për të shpëtuar shokun e tij grek. 26 vjeçari shqiptar cilësohet si hero.

  Shërbimi i zjarrfikësve të Greqisë ka publikuar një video nga operacioni i shpëtimit të dy alpinistëve të aksidentuar në malin e Olimpit, një prej të cilëve, 26-vjeçari nga Shqipëria ka humbur jetën. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës, kur Ilia Dhimitri, me origjinë nga qyteti i Korçës, i cili …

 • 9 December

  Djali që e donte aq fort publikon kujtimet me Adela Xhamanin (Foto)

  Pak javë pas ndarjes nga jeta të gazetares së showbizit Adela Xhamani, miku i saj më i mirë ka përlotur sërish rrjetin. Moderatori Eraldo Rexho përmes një postimi në faqen e tij në Instagram kujton Adelën dhe thotë fjalë prekëse. “❤️ ime sa shumë mungon #KujtimetTona💔”, shkruan Eraldo në dixhiturën që …

 • 9 December

  ‘Doni ta dini si vdiq Klevisi?! Një burrë po qante dhe ai…’

  Lajmi për vdekjen e një të riu shqiptar në Islandë ka tronditur miqtë e të afërmit e tij. 20-vjeçari Klevis Sula, ndërroi jetë rreth orës 14:00 të së premtes, në një spital të Reykjavik. Ai u godit me thikë më datë 3 dhjetor, në rrethana dhe për arsye ende të …

 • 9 December

  Edmond Tupe: Rutina e vret dashurinë

  Për gazetaren Zhaklin Lekatari, e cila ishte e ftuar në “Top Show Magazine”, meshkujt shqiptarë nuk dinë asgjë. “Nuk dinë të raportohen”, thotë ajo. Ndërkohë Edmond Tupe shprehet: “Ajo që e vret dashurinë dhe marrëdhënien seksuale është rutina dhe ky është një problem i madh”, thotë Tupe. “Për t’u dashuruar …

 • 9 December

  Jul Deda sulmon hapur Ramën: Fatkeqësia më e madhe e Shqipërisë!

  Aktori i humorit Julian Deda është një ndër aktorët më të dashur për publikun shqiptar. Por prej disa kohësh ai i është futur edhe politikës duke u bërë pjesë e partisë më të madhe opozitare në vend, Partisë Demokratike. Herë për shkak të mesazheve e herë për shkak të popullaritetit …

 • 9 December

  Vdes pas një jave në spital 20-vjeçari shqiptar, që u masakrua me thika në qendër të Reykiavikut

  Mediat e islandeze kanë njoftuar mbrëmë për një ngjarje të rëndë që ka ndodhur në mes të kryeqytetit të tyre, Reykiavik, një javë më parë. Bëhet fjalë për një sherr mes disa të rinjve shqiptar, ku si pasojë njëri ka mbetur i plagosur rëndë dhe pas disa ditë ka vdekur …