Saturday , April 21 2018

Shqipëria

Lajmi i fundit nga Shqiperia, (Tirana, Durresi, Fieri, Shkodra, Vlora, Saranda, Korca, Berat, Lezha, Kukesi, Diber, Gjirokaster, Permet, Tepelene, Prrenjas, Erseke, Devoll, Kapshtice, Puke, Malesi e Madhe, Mat, Kucove, Kavaje, Lushnje, Mallakaster, Kolonje dhe  cdo qytet apo fshat tjeter ku nje ngjarje ndodh )   do ti gjeni  kete rubrike. Inforacione të  sakta.

ElbasaniPlus është portali më i klikuar i Qarkut të Elbasanit. Në këtë portal trajtohen dhe përcillen çdo ditë për lexuesin lajmet më të fundit nga ky qark. Stafi i kualifikuar dhe puna e palodhur e tij bëri të mundur që ky portal të jetë tashmë një pikë referimi për të gjithë qytetarët që banojnë apo kanë interes rreth zhvillimeve të fundit që ndodhin në këtë qark.
ElbasaniPlus nuk ofron vetëm lajme nga Qarku i Elbasanit por edhe nga e gjithë Shqipëria. Gjithashtu në këtë portal mund të gjeni edhe rubrikat e tjera, të cilat janë mjaft informuese për çdokënd. 

January, 2018

 • 31 January

  Tmerrohen pasagjerët, autobusi përfshihet nga flakët

  Një autobus është përfshirë nga flakët mëngjesin e kësaj të mërkure në zonën e Laprakës në Tiranës. Qytetarët kanë denoncuar në rubrikën “Kallëzo” në tvklan.al, duke dërguar video të autobusit, i cili është përfshirë nga flakët në pjesën e motorit. Ngjarja ka ndodhur në rrugën kryesore drejt sheshit “Shqiponja”.

 • 26 January

  Aksidentohet benzi me familjarë brenda

  Një aksident ka ndodhur paraditen e sotme në ‘Rrugën e Kombit’, me pasojë plagosjen e dy personave. Mësohet se ka mbetur e plagosur një grua 37-vjeçare dhe vajza e saj 5 vjeçe, të cilat janë dërguar menjëherë në Spitalin e Kukësit për të marrë mjekim. Ngjarja ka ndodhur në afërsi …

 • 26 January

  Aldison Belulajt në koma të pakthyeshme. Mjekët pesimist për gjendjen e tij

  Aldison Belulajt, 23-vjeçari që qëlloi me 4 plumba mbi studenten e Juridikut, Ariela Murati, është në koma të pakthyeshme. Mjekët duket se nuk japin shumë shpresa për jetën e tij, ndërsa i riu vazhdon të mbahet në kontroll vetëm me anë të aparaturave. Duket se plumbat që ai qëlloi ndaj …

 • 25 January

  Misteri/ Zhduket pa lënë gjurmë i riu. E ëma: Ishte mbyllur në vetvete…

  Rehars Sina, i njohur nga miqtë dhe të afërmit si Rei, është zhdukur nga banesa e tij në Terni të Italisë prej disa ditësh. Sipas dëshmitarëve të të afërmve në policinë lokale, 27-vjeçari ka humbur gjurmët që nga mbrëmja e 22 Janarit. I riu është i njohur në qytet pasi …

 • 24 January

  Skema e TVSH-së, ndryshimet me biznesin e vogël nga 1 Prilli

  Duke filluar nga data 1 prill 2018, hyn në fuqi kufiri i regjistrimit në TVSH prej 2,000,000 lekë. Regjistrohet në këtë përgjegjësi tatimore çdo tatimpagues: që shet mallra apo kryen shërbime, i cili për vitin kalendarik 2017, ka realizuar një qarkullim mbi shumën 2,000,000 lekë; ekzistues apo i regjistruar rishtazi, …

 • 24 January

  ‘Mashtrimi i madh’, arrestohen 6 biznesmenë. Emrat

  Gjykata e Tiranës, me kërkesë të prokurorit Ndini Tavani ka vendosur 11 masa arresti në mungesë, 6 prej të cilave janë ekzekutuar nga policia e Tiranës, kurse 5 janë ende në kërkim. Të 11 biznesmenët mësohet se e ushtrojnë aktivitetin në Tiranë. Personat për të cilët është dhënë masa e arrestit …