Saturday , April 21 2018

Belsh

Një kullë turistike në Belsh, ja ku do ndërtohet…

Rikualifikimi i sheshit në qendër të Belshit vazhdon me fazën e dytë të këtij projekti ku po behet rehabilitimi i vijës bregliqenore të liqenit të Belshit. Faza e dyte e projektit Rilindja Urbane Belsh i ka dhene një hijëshi tjeter qendrës së qytetit. Një projekt tjetër pritët të vihet në …

Lexo më shumë »

Balla inspekton punimet për ndërtimin e rrugës Cërrik-Belsh-Grekan: U shërben mijëra banorëve

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla inspektoi sot punimet që po kryhen për ndërtimin e rrugës Cerrik-Belsh-Grekan, e cila u vjen në ndihmë mijëra banorëve të zonës së Dumresë. Sipas Ballës, katër vite më parë Cërriku ishte një zonë tërësisht e lënë në harresë dhe falë investimeve …

Lexo më shumë »