Saturday , April 21 2018

Cerrik

Cërriku së shpejti me një qendër multifunksionale (Foto)

Qytetit të Cërrikut do t’i shtohet një qendër multifunksionale. Bashkia Cerrik ka ndërmarrë iniciativn për të rindërtuar kinoklubin “Ptoleme Xhuvani”, falë mbështëtjes së qeverisë italiane më anë të IADSA. “Së shpejti, një tjetër investim do të marrë jetë në qytetin e Cërrikut. Falë vizionit tonë për t’i dhënë qytetit një …

Lexo më shumë »

Balla inspekton punimet për ndërtimin e rrugës Cërrik-Belsh-Grekan: U shërben mijëra banorëve

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla inspektoi sot punimet që po kryhen për ndërtimin e rrugës Cerrik-Belsh-Grekan, e cila u vjen në ndihmë mijëra banorëve të zonës së Dumresë. Sipas Ballës, katër vite më parë Cërriku ishte një zonë tërësisht e lënë në harresë dhe falë investimeve …

Lexo më shumë »

Cërrik/ Tmerr në familje, kryefamiljari gjendet i varur

Çaste tmerri ato që kanë përjetuar këtë të diel pjesëtarët e një familje në periferi të Cërrikut, teksa kryefamiljari është gjetur i pajetë. Burime zyrtare nga Policia bëjnë me dije se në fshatin Xibrakë, Njësia Administrative Shalës Cërrik, është konstatuar nga familjarët i varur në kasollen e banesës A.R., 50 …

Lexo më shumë »