Saturday , April 21 2018

Sport

Cristiano Ronaldo fiton Topin e Artë, barazon Messin

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka fituar Topin e Artë 2017, të pestin në karrierë, duke u barazuar kështu me Leo Messin. E përditshmja franceze, France Football për të dytin vit radhazi ka vendosur që Cristiano Roanldo të jetë futbollisti më i mirë në botë. Portugezi kështu mposhti dy rivalët …

Lexo më shumë »

Elbasani kthehet sërish në “fabrikë” portierësh

Elbasani është një “fabrikë” portierësh dhe një “markë” shumë e njohur në tregun shqiptar për sa i përket numrave “1”. Me dhjetëra kanë luajtur ndër vite me Elbasanin, por edhe me ekipe të tjera në vendin tonë. Verdheblutë kanë qenë fanatikë për sa i përket katërkëndëshit, teksa atë duhet ta …

Lexo më shumë »