Saturday , April 21 2018

Teknologji

Karikuesi i iPhone i merr jetën 14-vjeçares

Një adoleshente ka humbur jetën tragjikisht teksa ishte duke fjetur. Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur ditët e fundit në kryeqytetin e Vietnamit, Hanoi, ku viktima është një 14-vjeçare. Le Thi Xoan ishte shtrirë për të fjetur, ndërsa në mëngjes është gjetur pa ndjenja nga prindërit e saj. Ata e transportuan …

Lexo më shumë »

Ky veprim i përditshëm dëmton Iphonin tuaj

Përdoruesit e Iphone në të gjithë botën bëjnë një gabim duke menduar se në fakt i bëjnë mirë Iphonit të tyre. Por miliona njerëz që kanë këtë telefon të Apple, thjesht harxhojnë kohë, bateri dhe energji çdo ditë me këtë veprim. Kështu nëse keni një Iphone dhe për një cast vndosni të mbyllni një program të …

Lexo më shumë »

“iPhone” mbush 10 vjeç

“iPhone”-i mbushi 10 vjeç të enjten, duke risjellë në kujtesën e përdoruesve të shumtë të tij fillimin e vështirë të celularit, që do të revolucionarizonte botën e “smartphone”-ve, e që vazhdon të intrigojë personat që duan të dinë se ku mund të shkojë më tej. Vet koncepti i tij ishte …

Lexo më shumë »