Loading...
Wednesday , May 23 2018
Loading...
Loading...

Mediat spanjolle shpallin fituesin e topit të artë.

Sot në orën 20:00 prestigjiozja “France Football” zyrtarish do të shpallë fituesin e “Topit të Artë”, ku Ronaldo dhe Messi janë dy favoritët kryesorë të ciëlt do të rivalizohen nga Antoine Griezmann.

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, janë dy lojtarët që gjatë 8 viteve të fundit kanë mposhtur çdo kundërshtar të mundshëm duke fituar “Topin e Artë”.

Sipas burimeve të mediave spanjolle, Ronaldo është fituesi i këtij edicioni me 42%  të votave, duke lënë prapa Lionel Messi, Antoine Griezmann.

Kujtojmë që argjentinasi ka triumfuar pesë herë derisa portugezi tre herë./syri/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *