Monday , May 28 2018
Loading...
Loading...

Qëllohet me armë ambasadori rus në Turqi

Ambasadori rus në Ankara, Andrei Karlov, është qëlluar me armë zjarri dhe është plagosur rëndë, derisa po e vizitonte një galeri arti.

Lajmi është bërë i ditur nga mediat turke, cton elbasaniplus.

Raportohet se edhe disa persona të tjerë janë plagosur në këtë sulm, i cili vjen vetëm një ditë pas protestave në Turqi kundër intervenimit ushtarak të Rusisë në Siri

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published.