Tuesday , February 20 2018

Sherr në familje, nipi vret xhaxhain e tij. Dy të tjerë të plagosur

Një ngjarje e rëndë me pasojë vdekjen dhe plagosjen ka ndodhur gjatë mbrëmjes së sotme në Kosovë.

Një person është vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur në fshatin Sharban të Prishtinës. Mësohet se i viktima dhe të plagosurit kanë qenë familjarë, më konkretisht, nipi ka vrarë xhaxhain e tij.

Arsyeja që solli këtë akt tragjik ishte një mosmarrëveshje për mal.

Familjarët thuhet se kanë patur mosmarrëveshje për prerjen e një mali, para se të ndërmerrnin rastin shokues.

Rasti në fjalë po hetohet nga organet përkatëse./a.k/noa.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: